Дома Видео Противникот не знаеше што го снајде: Спектакуларна „банана“ на Нено 🎥

Противникот не знаеше што го снајде: Спектакуларна „банана“ на Нено 🎥

Репрезентативецот на Македонија, Ненад Димитријевиќ беше најдобар за својот тим и успеа да го врати во игра, но сепак на крајот мораа да се помиорат пораз.

Тимот од Бадалона губеше во последната четвртина имаше висока негатива, но благодарение на 17 поени на

Нено се врати во игра. На крајот после продолжение беа поразени со 102:93. Димитријевиќ вкупно постигна 27 поени, дури 17 постигна во последната четвртина.

Освен што беше поентерски расположен, Нено воодушеви и со една фантастична „банана“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Лестер го победи Челси и за прв пат во историјата го освои ФА купот

Фудбалерите на Лестер на Вембли го совладаа Челси со 1:0 и по прв пат во историјата го осв…