Дома Фудбал Англија Проблем за Њукасл: Се повреди големото засилување

Проблем за Њукасл: Се повреди големото засилување

Репрезентативецот на Англија, Киеран Трипие заработи скршеница на стапалото во натпреварот за викендот против Астон Вила.

Во јануари Трипие пристигна како големо засилување за Њукасл и тоа веднаш го покажа и на теренот. Астон Вила вчера беше победена токму со неговиот гол, а со тој триумф Њукасл излезе од зоната за испаѓање, стрелец Трипие беше и на претходниот натпревар.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Меѓутоа вчера поради повреда Трипие мораше да го напушти теренот во 48. минута од натпреварот. Деталните тестови покажаа дека се здобил со фрактура на стапалото.

Секако дека ова е удар за Њукасл кој во наредните натпревар ќе мора да биде без неговите услуги.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Флоријан Вирц играч на сезоната во Бундеслигата

Ѕвездата на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц, е прогласен за најдобар играч во Бундес-лигата…