Дома Фудбал Англија Проблеми за Тотенхем, двајца фудбалери позитивни на Ковид

Проблеми за Тотенхем, двајца фудбалери позитивни на Ковид

Тренерот на Тотенхем, Нуно Еспирито Санто се соочува со сериозни проблеми откако двајца важни фудбалери се позитивни на Ковид 19.

Медиумите тврдат дека станува збор за Хеунг Мин Сон и за шпанскиот тинејџер Брајан Хил. 

Двајцата ќе мора да минат во изолација одреден период, што значи дека ќе пропуштат најмалку два натпревари за Тотенхем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…