Дома Трансфер зона Проблеми за Клоп: Неговата најголема трансфер желба сака во Арсенал

Проблеми за Клоп: Неговата најголема трансфер желба сака во Арсенал

0
klop

Ливерпул веќе активно бара замена за Филипе Кутињо кој пред неколку дена го комплетираше трансферот во Барселона.

Англиските медиуми веднаш пренесоа дека Ливерпул започнал преговори со Лестер за трансфсер на Ријад Марез вреден 55 милиони евра.

Некои медиуми објавија дека се е договорено и дека Алжирецот само треба да ги помине лекарските прегледи да за стане члена на Ливерпул, меѓутоа трансферот не се реализираше.

Преговорите помеѓу Ливерпул и Лестер се завршени, но Марез има други планови. Наводно Алжирецот преферира преселба во Лондон во редовите на Арсенал.


Следете го Sportski.mk и на


Не е тајна дека Венгер долго време го посакува Алжирецот во своите редови и во него гледа идеална замена за Алексис Санчез.

Наводно и самиот Марез повеќе го преферира „Емирати“ отколку „Енфилд“, па тоа е причината за пропаѓањето на трансферот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Росонерите“ во транс: Експертот за трансфери најави ново засилување за Милан (фото)

Навивачите се презадоволни, со оглед на тоа каква беше ситуацијата во еден момент… Л…