Дома Трансфер зона Претседателот на Рома: Алисон е блиску до Реал, Наинголан се сели во Интер

Претседателот на Рома: Алисон е блиску до Реал, Наинголан се сели во Интер

0

Претседателот на Рома, Џејмс Палота денес имаше бомбастична изјава која стана главна тема во италијанските медиуми.

Имено, Палота директно потврди дека голманот Алисон е блиску до трансфер во Реал Мадрид, а Наинголан ќе се пресели во Интер.

„Алисон во Наполи? Не, Де Лаурентис не сака да троши толку пари. Алисон чини 78 милиони евра и е блиску до трансфер во Реал Мадрид. Наинголан веќе одлучи – ќе се пресели во Интер“, изјави Палота.

Медиумите веќе подолго време пишуваа за двата трансфери, но ваквата изјава на Палота е шокантна, бидејќи преговорите се се уште во тек.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Шпанците тврдат: Реал тргнува по Тимо Вернер!

Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал Мадрид сака да го засили нападот до завршувањето н…