Дома Фудбал Италија Претседателот на Беневенто: За поразите виновна е ВЕШТЕРКАТА!

Претседателот на Беневенто: За поразите виновна е ВЕШТЕРКАТА!

0
benevento

Претседателот на италијанскиот прволигаш Беневенто даде интересна изјава за медиумите.

Овој симпатичен клуб од Италија ги руши сите негативни рекорди на 12 натпревари во Серија А, забелжија исто толку порази, но претседателот на овој клуб Оресте Видорито има поинакво гледиште на целата ситуација.

Беневенто во новата сезона постигна само пет погодоци и прими дури 31.

„Добиваме пофалби од сите страни, но сепак остануваме без бодови. Сето тоа се случува поради лошите надворешни влијание кои се поврзани со овој град…Вештерката. Да, тоа е вистина. Суеверен сум“, изјави Видорито.

Иако на сите им е јасно дека Беневенто ќе испадне од лигата, претседателот има поинакво мислење.

„Една работа е сигурна, ќе останеме во Серија А, ние не се предаваме“, изјави Видорито.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Италија

Проверете

По цела деценија, во Шведска повеќе епитетот НАЈДОБАР не го носи Златан Ибрахимовиќ

Се прости од репрезентацијата, а се прости и од наградата која полна деценија љубоморно ја…