Дома Трансфер зона Преселбата на Зидан во ПСЖ му прави голем проблем и на Јувентус?

Преселбата на Зидан во ПСЖ му прави голем проблем и на Јувентус?


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Денес силно одекна веста дека Зидан ќе биде нов тренер на ПСЖ, голем број медиуми пренесуваат дека клубот од Париз успеал да го убеди францускиот стратег да ја прифати понудата.

Ваквата ситуација може да му направи проблем и на италијански Јувентус. Јувентус веќе подолго време преговара со Пол Погба кој го напушта Манчестер Јунајтед и изгледаше дкеа Французинот е навистина блиску до враќање во поранешниот клуб.

Меѓутоа сега, „Радио Монте Карло“ пренесува дека ако Зидан биде официјално промовиран како што се најавува во ПСЖ тогаш тој ќе избере преселба во Париз. Во текстот се додава дека Зидан е голем обожавател на играта на Погба и се обидувал да го доведе и кога го водеше Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Чави сака бразилски напаѓач во јануари

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Виктор Роке, тинејџер…