Дома Трансфер зона Пресврт во најава: Пропаѓа трансферот на Рабио во Барселона!?

Пресврт во најава: Пропаѓа трансферот на Рабио во Барселона!?

0
rabio

Во Каталонија се бесни, и онака имаат резервен план ова може само да ја влоши ситуацијата.

Изгледа дека работите околу Адриен Рабио не се завршени. Иако сите поголеми спортски медиуми во светот пренесуваа дека фудбалерот и кажал „да“ на Барселона, неговата мајка Вероника која му е менаџер придонела ситуацијата да се искомплицира.

Наводно, Вероника после договорот со Барселона продолжила да преговара со четири европски клуба. Тоа ги налутило луѓето во Барселона и се пишува дека веќе размислуваат за нова опција.

Како резервна опција за Рабио кој знаеше да покаже и недисциплина се споменува Де Јонг од Ајакс за кого би морале да платат 75 милиони евра.


Следете го Sportski.mk и на


ПСЖ подолго време се поврзува со овој фудбалер, но предноста на Каталонците е што тој сака во Барселона.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Герет Бејл го шокира Реал Мадрид

Зинедин Зидан на лето планира да прави голема реконструкција на тимот на Реал Мадрид, па н…