Дома Фудбал Останато Пред официјалната потврда за трансферот Реал уште еднаш го понижи Бејл

Пред официјалната потврда за трансферот Реал уште еднаш го понижи Бејл

Герет Бејл сигурно ќе го напушти Реал Мадрид и ќе се врати во Тотенхем на едногодишна позајмица.

Бејл вчера допатува во Лондон за да го финализира трансферот и се би требало да биде завршено овој викенд иако кај Велшанецот на лекарските прегледи била откриена повреда.

После седум години Бејл ќе го напушти Реал. Меѓутоа пред официјалната потврда за трансферот Реал му зададе уште едно понижување. Имено, неговата 11-ка веќе е во сопственост на друг играч.

Дресот со број 11 во новата сезона кај Реал ќе го носи Марко Асенсио.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гвардиола ја покажал својата лоша страна: Тоа воопшто не беа убави зборови

Во текот на натпреварот во средата помеѓу Манчестер Сити и Порто беше навистина напнато. Т…