Дома Останати Пред нас е супер – дерби викенд! 🎥

Пред нас е супер – дерби викенд! 🎥

Пред нас е одличен викенд пред нас и многу, многу, многу фудбал. Пет дерби, тешко беше да се иберат 3-4, така да одиме со сите пет.

Во Аанглија играат Њукасл – Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити – Тотенхем, потоа во Германија се сретнуваат Баер Леверкузен – Борусија Дортмунд, Барса е домаќин на Атлетико во Шпанија, додека Елмас и Наполи викендов ќе се сретнат со Интер.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Има и други дербија во послабите лиги, така да имаме еден комплентен викенд пред нас. Следете го „YouTube“ каналот на „BMG Network“ за секогаш да бидете во тек со новите видеа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…