Дома Македонски спорт Пред мечот Наполи-Рома Елмас бил погоден од трагичен настан во неговото семејство

Пред мечот Наполи-Рома Елмас бил погоден од трагичен настан во неговото семејство

Македонскиот фудбалер Елиф Елмас вчера ги одигра последните 15-тина минути во дербито помеѓу Наполи и Рома кое на крајот заврши со убедлив триумф на Наполи од 4:0.

Но, Елмас победата вчера не го израдувала многу. Пред почетокот на натпреварот македонскиот „дијамант“ дознал дека починал неговиот дедо со кој бил и тоа како близок. Елиф бил погоден од веста, меѓутоа сепак собрал сили да истрча на теренот.

Според информациите на порталот „Инфоспорт.мк“ Елмас во текот на денешниот ден ќе допатува во Скопје за да присуства на погребот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Прилепчанецот Златевски од Росоман се сели во Доминиканска Република

Младиот фудбалер Александар Златевски кариерата ќе ја продолжи во Доминиканска Република, …