Дома Останати Преговорите се во тек: Познато каде и кога може да се борат Кабиб и Флојд!

Преговорите се во тек: Познато каде и кога може да се борат Кабиб и Флојд!

0
khabib floyd

Натпреварот помеѓу УФЦ светскиот шампион во лесна категорија, Кабиб Нурмагомедов и поранешниот светски шампион во бокс Флојд Мејведер би можел да се одржи на 4-ти мај на стадионот во Грозни.

Таткото на рускиот борец Абдуламанап Нурмагомедов потврди дека се во контакт со Мејведер и дека е можно да се организира меч според боксерски правила.

„Борбата со Кабиб е можна. Флојд е во контакт со нашиот тим. Евенуталната борба е интересна за сериозните спонзори. Мечот би можел да се одржи на 4-ти мај на Ахмат Арената во Грозни. Кабиб често има спаринг партнери од одлични боксери и можам да кажам дека изгледа пристојно“.

„Го гледавме мечот Мекгрегор – Мејведер во кој Конор добро изгледаше 3-4 рунда. Сигурен сум дека Кабиб е способен за повеќе, барем 7-8 рунди. Важно е да се земе во предвид дека Мејведер има 41 година, но и издржливоста на Кабиб“, изјави таткото на УФЦ шампионот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Среќа „левел милион“ – снукер удар кој успева еднаш на сто години (видео)

На дуелот меѓу Лианг Венбо и Жао Џинтонг, на отворениот снукер шампионат на Кина, се случи…