Дома Трансфер зона Првото засилување на Зидан денес беше претставено во Мадрид

Првото засилување на Зидан денес беше претставено во Мадрид

2

Возбудливото во лето продолжува.

Мадритски Реал ова лето досега доведе пет нови фудбалери. Клубот од Милано ги ангажираше: Еден Азар, Лука Јовиќ, Ферлан Менди, Родриго Гоеш и Едер Милитао.

Трансферот на Милитао беше договорен уште пред почетокот на летниот преоден рок.

Иако Милитао беше првото засилување на Зидан во неговата втора епизода во Мадрид претставен е последен.

Причината за тоа е неговото учество на Копа Америка, турнирот кој го освои со Бразил.

Сега со титулата шампион на Јужна Америка се појави во новиот клуб каде што е претставен пред навивачите.

Милитао има 21 година, платен беше 50 милиони евра иако одигра само една сезона во европскиот фудбал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус ја сака младата шпанска надеж

Jувентус има нова мета и таа прилично скапа. „Бјанконерите“ веќе еднаш ја разбија сумата о…