Дома Фудбал Англија По навика: Ван Дијк ја промаши соблекувалната

По навика: Ван Дијк ја промаши соблекувалната

0

Фудбалерот на Ливерпул, Вирџил Ван Дијк денеска се врати на Сент Мери стадионот, каде играше против поранешниот клуб во кој помина две ипол години.

Дека сеуште потполно не се навикнал дека сега игра за Ливерпул потврдува снимката која се прошири на социјалните мрежи после натпреварот во кој Црвените славеа со 2:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. M.
Load More In Англија

Проверете

Конте на излезна врата од Челзи: Мојот куфер е спремен!

Медиумите веќе подолго време шпекулираат дека Конте ќе добие отказ од кормилото на Челзи, …