Дома Видео Потег на вечерта: После овој дриблинг дефанзивецот падна на задник!

Потег на вечерта: После овој дриблинг дефанзивецот падна на задник!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Дриблингот на Јаник Караско е потегот на вечерта во синоќешните натпревари од Лигата на шампионите.

Караско иако не постигна гол покажа чудесни вештини со топката, а тоа најдобро го почувствува десниот бек на ПСВ Сантијаго Ариас.

После генијалниот дриблинг бекот на ПСВ падна на задник и не знаеше што го снајде!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Глупост каква што не се памети: Ваков пенал не сте виделе! 🎥

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Средбата помеѓу Индепендиент…