Дома Видео Потег на вечерта во НБА: „Лабаво“ со една рака погоди од половина терен (ВИДЕО)

Потег на вечерта во НБА: „Лабаво“ со една рака погоди од половина терен (ВИДЕО)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Потегот на вечерта во НБА лигата го има Стивен Адамс.

Адамс во натпреварот на Њу Орлеанс и Оклахома ја фрли топката со една рака од половина терен и успеа да погоди. Интересно е што ова е прва тројка во кариерата за кошаркарот на Оклахома.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

„Бомба“ на Хулк од слободен удар 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Поранешниот бразилск…