Дома Топ вести Потврди менаџерот: Скриниар си заминува од Интер!

Потврди менаџерот: Скриниар си заминува од Интер!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Toa што се најавуваше во изминатиот период сега го потврди менаџерот на дефанзивецот на Интер Милан Скриниар.

Агентот на Словакот, Роберто Систичи потврди дека Скриниар веќе го известил Интер дека нема да го продолжи договорот. Според неговата изјава дефанзивецот ќе остане до крајот на сезоната, а тогаш ќе си замине бесплатно.

„Веќе го известиме Интер дека Скриниар нема да го продолжи договорот и како што стојат работите сега сме слободни да преговараме со други клубови“, изјави Систичи.

Минатата недела француските меидуми најавуваа дека ПСЖ може да го доведе за 25 милиони евра бонус за потпис и девет милиони евра годишно, меѓутоа интерес за него покажуваат и два други англиски премиерлигаши.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англискиот гигант Че…