Дома Останати Потврдено: Федерер го пропушта Ролан Гарос

Потврдено: Федерер го пропушта Ролан Гарос

Роџер Федерер ќе го пропушти вториот грен слем турнир оваа година, „Ролан Гарос“ поради операција на коленото.

Федерер во средата имаше артроскопска операција на коленото па му следува период на рехабилитација поради кој ќе го пропушти „Ролан Гарос“, но се очекува да се врати за Вимблдон.

„Оваа победа ме мачеше веќе некое време. Се надевав дека болката ќе помине, но по прегледот и консултацијата со тимот решив да направам операција на коленото. Лекарите се сигурни во тоа дека за брзо време ќе закрепнам целосно“, напиша Федерер на социјалните мрежи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Милион евра и од Ѓоковиќ во борбата против Ковид – 19!

Новак Ѓоковиќ денес го потврди својот хуман потег. Денес на видео-конференција со новинари…