Дома Фудбал Репрезентации Потврдено: Португалија без еден од најдобрите на Мундијалот во Катар

Потврдено: Португалија без еден од најдобрите на Мундијалот во Катар

За еден месец стартува Мундијалот во Катар кој со нетрпение се очекува во фудбалскиот свет, а сега пристигнуваат лоши вести за репрезентацијата на Португалија.

Светското првенство во Катар ќе го пропушти фудбалерот на Ливерпул Диого Жота. Најавите кои ги објави португалската „А Бола“ ги потврди стратегот на црвените Јирген Клоп.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


По направените детални прегледи било утврдено дека Жота мора да паузира најмалку два месеци, а може да бидат и три. Тоа значи сигурно нема да биде спремен за Мундијалот кој стартува на 20. ноември.

Во дресот на Португалија Жота одигра 29 натпревари и постигна 10 гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …