Дома Топ вести Постигнат договор: Скриниар во јануари се сели во Тотенхем

Постигнат договор: Скриниар во јануари се сели во Тотенхем

Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер и Тотенхем постигнале договор со трансфер на дефанзивецот  Милан Скриниар.

Двата клуба преговараа за трансфер на Скриниар во последните денови од преодниот рок, но не најдоа заеднички јазик околу обештетувањето.

Скриниар не се вклопува во формацијата на Конте и Интер е спремен да го продаде, а дефанзивецот е најголема желба на Жозе Мурињо.

„Калчомеркато“ пренесува дека двата клуба постигнале договор и трансферот ќе се реализира во јануари за 40 милиони евра.

Интер веќе бара замена, а прва мета е Миленковиќ од Фиорентина чија цена исто така се движи околу 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дали е ова е знак дека Дибала нема да добие договор каков што сака?

Паоло Дибала не е на нивото на кое навивачите на Јувентус очеуваат да биде, па затоа е тем…