Дома Фудбал Италија Постигнат договор, Жиру останува во Милан

Постигнат договор, Жиру останува во Милан


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Оливие Жиру е блиску до потпишување на нов договор со италијанскиот шампион Милан, пренесуваат италијанските медиуми.

36-годишниот Жиру се уште игра на врвно ниво.Французинот е еден од најважните фудбалери на Милан и еден од најзаслужните за освоената титула минатата сезона.

Неговиот договор со „росонерите“ истекува на крајот на сезоната, па двете страни почнаа преговори за продолжување на соработката.

Агентите на Французинот денес пристигнаа во Милано на средба со Малдини за да ги договорат последните детали од договорот.

Жиру ќе стави потпис на договор до јуни 2024 година и ќе заработува 3,8 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Луис Енрике фаворит за тренерското столче во ПСЖ

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Кристоф Галтие сино…