Дома Останати Порие го нокаутираше Мекгрегор, но Ирецот заработи многу повеќе пари!

Порие го нокаутираше Мекгрегор, но Ирецот заработи многу повеќе пари!

Конор Мекгрегор и покрај синоќешниот пораз од Порие заработи многу повеќе пари.

Мекгрегор е една од најголемите ѕвезди во УФЦ. Постојат поквалитетни и подоминантни борци од Ирецот, но тој едноставно е планетарно популарен и заработува многу повеќе пари поради својот статус.

Што се однесува до заработката, Мекгрегор и покрај поразот од Порие заработи пет милиони евра, додека на победникот му припадна само милион долари.

За Американецот ова е дури и една од најпрофитабилната борба во кариерата, додека Конор претходно заработувал и многу повеќе.

Сепак, Мекгрегор го одржа зборот и пола милион долари пред самата борба донираше за американската хуманитарна организација The Good Fight Foundation.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Михајловиќ и Ибра приредија вистинско шоу на Сан Ремо

Гостувајќи на музичкиот фестивал Санремо, Синиша Михајловиќ зборуваше за своето долгогодиш…