Дома Фудбал Останато Поранешен играч на Рома го критикува Мурињо: Се беше фантастично додека не дојде…

Поранешен играч на Рома го критикува Мурињо: Се беше фантастично додека не дојде…


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Знаеше во Мурињо некаде во клубовите каде што одеше да влезе во конфликт со играчите така во Рома беше со Рик Красдроп кој за скандалот зборуваше во медиумите.

Сега критики за Мурињо испрати и Шпанецот, Гонзало Вилјар кој ја напушти Рома по пристигнувањето на Рома.

„Искуството во Рома беше фантастично, се додека не дојде една личност. Не сакам да зборувам за него, повеќе сакам да молчам, но кога дојде мојата авантура заврши и морав да донесам тешки одлуки“, изјави Вилјар.

Вилјар по Рома имаше краток престој во Сампдорија, а сега го носи дресот на Гетафе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Легенда на Манчестер Јунајтед може да биде нов тренер на Миовски?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Легендата на Манчест…