Дома Фудбал Политиката беше пресудна: Барселона го отпушти Роналдињо

Политиката беше пресудна: Барселона го отпушти Роналдињо

0

Бразилецот многу и даде на Барселона, но овој потег и не е големо изненадување.

Како што и најави Барселона, Роналдињо доби отказ на местото амбасадор на клубот.

Бразилецот е вистинска легенда на клубот и претставува пресвртница бидејќи од моментот кога тој пристигна започнаа да доаѓаат и трофеите. Дури и после заминувањето.

Поради тоа во Барселона му го доделија местото амбасадор на клубот, но односите со клубот беа малку нарушени кога Роналдињо го поддржа Жаиро Болсонара за претседател на Бразил.


Следете го Sportski.mk и на


„Роналдињо поддржува политичари чии погледни се некомпатибилни со вредностите кои ја сочинуваат ФК Барселона“, стои во соопштението на шампионот од Шпанија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Олимпијакос му приреди шок на Милан во Пиреа – го елиминираше уште во групната фаза од ЛЕ! (ВИДЕО)

Вечерва беа одиграни и последните натпревари од групната фаза во Лигата на Европа. Најголе…