Дома Трансфер зона Покетино ги израдува навивачите: Најави ли доаѓање на Кејн во Челзи?

Покетино ги израдува навивачите: Најави ли доаѓање на Кејн во Челзи?

Маурисио Покетино од неодамна и официјално ја започна својата епизода во Челзи, а сега не криеше дека е во одлични односи со Хари Кејн.

На Челзи му е потребно засилување во нападот, а Покетино не крие дека секој би посакал да има играч во составот каков што е Кејн.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Не е тајна дека со Кејн сум во одлични односи, но тоа не мора ништо да значи. Секако, кој не би посакал да има еден таков играч во својот тим.

Британските медиуми веднаш оваа изјава на Кејн ја пренесуваат и како најава за можен трансфер на англискиот голгетер. Кејн има уште една година од договорот со Тотенхем, а во овој преоден рок се поврзувашѓе и со Баерн Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Баерн непријатно изненадени: Дефанзивецот од Премиер лигата не е доволно брз за Бундеслигата

Eрик Дајер (30) оваа година пристигна на позајмица од Тотенхем во Баерн. На германскиот ша…