Дома Видео Покажа зошто е најдобар на светот: Чудесна одбрана на Нојер против Салзбург

Покажа зошто е најдобар на светот: Чудесна одбрана на Нојер против Салзбург

Баерн синоќа на свој терен го победи Салзбург со 3:1 во натпревар од 4. коло во групата фаза во ЛШ.

Баварците ја оправдаа улогата на фаворити и успеаа да дојдат до четвртата победа и го осигураа пласманот во осминафиналето.

Натпреварот со својата одбрана го одбележи и неверојатниот Мануел Нојер кој повторно покажа дека моментално е еден од најдобрите на светот.

Во 70. минута од натпреварот гостите имаа неверојатна шанса. Нојер прво го одбрани ударот на Бериша, а топката се одби до Емвепу кој се обиде да ја смести топката во мрежата, но Нојер чудесно одбрани.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голеада на „Олд Трафорд“: Јунајтед го елиминира Ливерпул🎥

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа фантастичен меч со пет гола во ФА Купот, а на крајот…