Дома Фудбал Останато Познат патот кој ќе треба да го изоди Ливерпул до светската титула (ФОТО)

Познат патот кој ќе треба да го изоди Ливерпул до светската титула (ФОТО)

Домаќин на овосезонското издание на ФИФА Светското клупско првенство ќе биде Катар.

Како и секогаш шампионот на Европа кој овој пат тоа е Ливерпул натпреварувањето ќе го започне од полуфиналето и веќе се познати три можни ривали на тимот на Клоп.

Во разигрувањето ќе играат домаќинот Ал-Сад и Хеинхене Спорт. Подобриот од тој натпревар во четвртфиналето ќе оди на натпревар со Монтереј.

Победникот од тој четвртфинале натпревар ќе оди на Ливерпул во полуфиналето.

Со оглед на тоа дека континенталните клупски натпреварувања во Јужна Америка и Азија се уште не се завршени втората половина на ждребот се уште не е позната.

Засега сигурно е дека во вториот дел од ждребот ќе настапи шампионот на Африка Есперанса Спортива де Тунис и тоа во четвртфиналето.

Турнирот ќе стартува на 11-ти декември со натпреварот помеѓу Ал-Сад и Хеингхене Спорт.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Официјално: Ова се петте натпревари кои ќе се играат пред празни трибини во Серија А

Пет натпревари од 26. коло во Серија А кои ќе се одиграат следниот викенд нема да бидат од…