Дома Трансфер зона Познато првото летно засилување за Јувентус

Познато првото летно засилување за Јувентус

Лазар Самарџиќ ова лето беше на чекор од трансфер во Интер, а сега во трката за неговиот потпис се вклучи Јувентус.

Интер постигна договор со Удинезе за трансфер тежок 20 милиони евра плус еден младински фудбалер, веќе закажа лекарски прегледи, но трансферот пропадна бидејќи агентот побара повисока плата.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Самарџиќ и оваа сезона игра одлично, а сега силен интерес за него покажува Јувентус, кој ова лето ќе прави реконструкција.

Нов тренер на „старата дама“ ќе биде Тиаго Мота, кој го побарал Самарџиќ како прво засилување за следната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Готово: Јувентус договори големо засилување

Јувентус постигнал договор со Астон Вила за трансфер на бразилскиот репрезентативец, Дагла…