Дома Фудбал Италија Познато колку ќе заработува Несторовски во Удинезе!

Познато колку ќе заработува Несторовски во Удинезе!

Илија Несторовски ќе го напушти Палермо и тоа стана јасно кога клубот од Сицилија беше исфрлен во Серија Д.

Уште од пред неколку недели се најави дека Несторовски е пред потпис со Удинезе, а денес италијанските медиуми објавјаи дека се е договорено и дека македонскиот голгетер веќе ставил потпис на преддоговор.

Во следните денови се очекува официјализација на трансферот, а веќе се познати сите детали од договорот. Несторовски ќе потписше договор на три години со опција истиот да биде продолжен на уште една и ќе заработува еден милион евра по сезона.

Во Удине Несторовски пристигнува како слободен фудбалер бидејќи договорите на сите играчи на Палермо се поништени после исфрлувањето во четвртата италијанска лига.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Џабе беше голот со пета на Иличиќ, СПАЛ ја шокираше Аталанта (ВИДЕО)

Со вечерашниот натпревар помеѓу Аталанта и СПАЛ затворено беше 20. коло во Серија А. Атала…