Дома Македонски спорт Мак фудбал Познати фаци во Битола: Цапар, Новески и Ставрески не дочекаа голови!

Познати фаци во Битола: Цапар, Новески и Ставрески не дочекаа голови!

Денес во македонската прва лига во Битола се сретнаа Пелистер и Академија Пандев.

Натпреварот заврши без голови 0:0, а на трибините можеа да се забележат и познати фаци, ликови кои оставија белег во македонскиот фудбал.

На трибините можеа да се забележат актуелниот селектор на младинците Драган Канталаровски Цапар, Николче Новески и Горан Ставрески.

Ќе потсетиме Академија Пандев во овој натпревар влезе како лидер на табелата, а Пелистер како последнопласиран.

Фото: Димитар Петковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ѓорѓиевски: Против Тиквеш ќе го дадеме максимумот за да ја оствариме нашата цел

Утре Шкупи ќе се сретне против Тиквеш во Квадарци во рамките од 10. коло во ПМФЛ. Натпрева…