Дома Фудбал Познати сите учесници во осминафиналето на ЛЕ

Познати сите учесници во осминафиналето на ЛЕ

Со синоќешните реванш натпревари ги дознавме сите патници во осминафиналето на Лига Европа.

1/16 финалето во ова натпреварување ни донесе неколку одлични дуели, а на крајот подобрите и посреќните се пласираа понатаму.

Паровите за осминафиналето ќе ги дознаеме денеска кога е закажан ждребот.

Во осминафиналето се пласираа: Тотенхем, Ајакс, Арсенал, Молде, Гранада, Ренџерс, Шахтјор, Виљареал, Милан, Рома, Јанг Бојс, Динамо Киев, Динамо Загреб, Славија Прага, Манчестер Јунајтед и Олимпијакос.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…