Дома Топ вести Познати детали од договорот на Коларов со турскиот гигант

Познати детали од договорот на Коларов со турскиот гигант

Бешикташ се чини се договори со Александар Коларов за соработка, а дел од турските медиуми објавија и детали околу договорот.

Како што е најавено, договорот ќе биде на три плус една година. Коларов во клубот од Истанбил би требало да заработува околу 3,5 милиони евра по сезона, што ќе го направи еден од најплатените играчи во турскиот шампионат. Тоа е помалку во однос на приходите од Манчестер Сити, но овој трансфер по судот на експертите ветува многу.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Коларов и Манчестер Сити имаат договор активен уште една години, а неговата плата на „Етихад“ изнесува нешто повеќе од 5 милиони евра по сезона.

По се изгледа се чека само на официјализирање на овој трансфер, во кој Турците ќе понудат 5 милиони евра за обештета, а Манчестер Јунајтед се чини дека ќе ја прифати без размислување ваквата понуда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реми меѓу Швајцарија и Шкотска

Шкотска и Швајцарција вечерва одиграа реми без победник 1:1, па Швајцарците со ова реми ст…