Дома Трансфер зона Позната следната дестинација на Асенсио

Позната следната дестинација на Асенсио


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Марко Асенсио ја одби понудата на Реал Мадрид за продолжување на договорот и ќе го напушти клубот како слободен агент.

Шпанецот има солидна сезона во дресот на „кралевите“ затоа што постигна 12 гола и шест асистенции, но не е задоволен од тоа што не добива поголема минутажа кај тренерот Карло Анчелоти.

Неколку европски гиганти се заинтересирани за неговиот потпис, но познат е и фаворитот, а тоа е Пари Сент Жермен.

ПСЖ е во напредни преговори со неговиот агент Жорге Мендеш, „светците“ испратиле најдобра понуда и трансферот само прашање на време.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…