Дома Трансфер зона Позната најголемата трансфер желба на Клоп

Позната најголемата трансфер желба на Клоп


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Ливерпул сака да го засили тимот во летниот преоден рок, а позната е најголемата трансфер желба на Јирген Клоп.

Јирген Клоп има малку алтернативи во средниот ред и сака да донесе квалитетен играч за врска, бидејќи на лето заминуваат Кеита и Милнер.

Најголема желба е играчот  на Брајтон, Моизес Каиседо, кој игра одлична сезона и се претстави добро и на Мундијалот.

Во зимскиот преоден рок Арсенал испрати неколку понуди за Еквадорецот, но Брајтон бараше големо обештетување, па не дојде до трансфер.

Ливерпул сега сака да ја победи конкуренцијата и е спремен да понуди 80 милиони фунти за Каиседо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Рамос се враќа во Ла Лига?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Серхио Рамос го напушти Пари Сен Жермен по две годи…