Дома Македонски спорт Подмладениот тим на Вардар декласиран од Нексе

Подмладениот тим на Вардар декласиран од Нексе

Еурофарм со 33:21 славеше на гостувањето кај Спартак Москва, Вардар со вториот тим настапи кај Нексе и доживеа тежок пораз од 42:26. 

Четирите победи и шесте порази го рангираат битолскиот тим на 4 место на табелата во Б групата.

Така Еурофарм Работник за противник за осминафиналето ќе го има хрватскиот тим Нексе кој го освои 5-то место во А групата, а кој пак попладнево во Нашице го победи подмладениот тим на Вардар.

Откако во минатото коло го завери првото место во групата, Вардар на гостувањето кај Нексе настапи со ракометари од вториот тим.

Поточно од првиот тим во составот беа Кукуловски, Димитриоски, Карапалевски, Ќосевски и голманот Кизиќ, додека останатиот дел беа ракометари кои настапуваат за Вардар Јуниор. 

Ваквиот тим на Вардар не можеше да се носи со Нексе и доживеа висок пораз од 42:26. 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Давид Бабунски тренираше дома, а место вистински реквизити користеше пелени (ВИДЕО)

Голем дел од спортистите ја одржуваат формата со тренирање дома, а тоа не е исто како и на…