Дома Останати Поддршка за спортот и спортските настани –  Mozzart  спонзор на спортските игри „Велес Дематели Инвест Груп“

Поддршка за спортот и спортските настани –  Mozzart  спонзор на спортските игри „Велес Дематели Инвест Груп“


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Секогаш тука за спортот и спортските настани.

Регионалниот лидер во приредување игри на среќа даде поддршка на вторите по ред Спортски игри во Велес.

На овој спортски настан, учествуваат околу 400 натпреварувачи од Македонија, Србија, Црна Гора, Албанија, Шпанија и Германија.

Тие ќе се натпреваруваат во мал фудбал, 3Х3 баскет, одбојка на песок, тенис и за првпат годинава во Е-спорт –виртуелни игри со плејстејшн.

„Голема благодарност до компанијата Mozzart за помошта која ни ја дадоа за организација на овој голем спортски настан. Се надеваме дека соработката ќе продолжи и наредните години и дека ќе бидат верни поддржувачи на спортскиoт дух, а ние како организација ќе се потрудиме секоја наредна да биде подобро организирана од претходната, изјави Гордан Јорданов”, член од организациониот одбор

Спортските игри во Велес ќе траат четири дена, а натпреварите се бесплатни за публиката.

Mozzart секогаш ќе дава поддршка на ваквите и слични настани, се со цел развој на спортот и спортскиот дух.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Вајт потврди: Мекгрегор тренира – познато кога се враќа!

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Ирскиот борец…