Дома Видео Погледнете ја голеадата во Дортмунд!

Погледнете ја голеадата во Дортмунд!

Борусија Дортмунд и Легија одиграа историски меч во Лигата на шампиони кој заврши со резултат 8:4, што и овицијално е меч со најмногу голови во ова натпреварување.

Погледнете ја оваа неверојатна голеада која ја промени историјата во Лига на шампиони!


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит во регионот: Одиграа како што им одговара, а реакцијата на голманот е – урнебесна! 🎥

Фудбалерите на Зета и Будва одиграа 3:3 во рамките од баражот за пополнување на Втората ли…