Дома Топ вести Повеќе нема дилеми, потврди и Шалке: Баерн БЕСПЛАТНО добива фантастично засилување!

Повеќе нема дилеми, потврди и Шалке: Баерн БЕСПЛАТНО добива фантастично засилување!

0

Баерн Минхен повторно продолжува по стариот рецепт да ја ослабува конкуренцијата.

Повеќе нема дилеми, Леон Горетцка во текот на летото преминува во Баерн Минхен како слободен фудбалер.

Денес Шалке на својот официјален профил на Твитер потврди дека Горетцка останува тука до летото, а потоа ќе го засили големиот конкурент од Бундес лигата.

22 годишниот Германец во Шалке пристигна во 2013 година од редовите на Бохум, а со текот на времето стана и репрезентативец на Германија.

Да потсетиме интерес за него во последно време покажуваше и англискиот гигант Ливерпул, но Баерн не дозволи „црвените“ да им го „украдат“ планираното засилување.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Топ вести

Проверете

Тренингот на „кралевите“ на стадионот во Киев (Фото + Видео)

Фудбалерите на Реал Мадрид веќе пристигнаа во Киев и денес го одработија првиот тренинг на…