Дома Трансфер зона Пипо Инзаги доби две големи засилувања

Пипо Инзаги доби две големи засилувања


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Италијанскиот клуб Болоња денес официјализираше два големи трансфери.

Тимот на Пипо Инзаги ги официјализираше трансферите на Соријано и Сансоне, кои доаѓаат на позајмица од Виљареал.

Во договорот на Соријано постои опција за откуп на крајот на сезоната, додека Болоња се обврза да го откупи Сансоне на крајот на сезоната.

Двајцата искусни фудбалери треба да бидат големи засилувања и да му помогнат на тимот да избори опстанок во елитата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако се поврзуваше …