Дома Македонски спорт Мак баскет Перо Антиќ во работна посета на Женева, си доби специјален подарок од генералниот секретар на ФИБА

Перо Антиќ во работна посета на Женева, си доби специјален подарок од генералниот секретар на ФИБА

Претседателот на КФСМ Перо Антиќ оствари работна посета на Меѓународната Кошаркарска Федерација, на покана на Генералниот Секретар на ФИБА, Андреас Заглис.

На состаноците во просториите на ФИБА во Женева се говореше за поддршката од страна на ФИБА, за организација на младинските Европски првенства, за идните планови на Кошаркарската Федерација како и за бројните проекти за развој на млади и талентирани играчи.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Генералниот Секретар на ФИБА му подари и врамен записник од првиот натпревар под капата на ФИБА на кој настапил Перо Антиќ. Станува збор за натпревар од 17.07.1999 година во рамки на Европското кадетско првенство кое се одржувало во Словенија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Вознемирувачко видео: Тешка повреда на македонски фудбалер во Азербејџан 🎥

Maкедонскиот фудбалер, Кристијан Велиновски кој настапува во екипата на Сумгаит од Азербеј…