Дома Трансфер зона Пеп и Сити секогаш го сакаат најскапото и најдоброто – тргнуваат по Хакими!

Пеп и Сити секогаш го сакаат најскапото и најдоброто – тргнуваат по Хакими!

Манчестер Сити и Пеп Гвардиола сакаат засилување во одбраната, а според „Марка“, нова мета е Ашраф Хакими.

Иднината на Кајл Вокер е неизвесна во Сити, па затао Сити сака за негов наследник да го доведе Мароканецот од редовите на Пари Сенжермен. Секако, ако воопшто ПСЖ има намера да го пушти тоа нема да биде за мала сума.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Договорот на Хакими е со важност до 30-ти јуни 2026, па тоа остава простор ПСЖ да не брза. Жоао Кансело ќе се врати во Манчестер по неуспешната епизода во Баерн, но Гвардиола не смета на него.

На Сити му е потребно засилување на таа позиција, а подобра од опција од Хакими кој е одличен и млад, има само 24 години тешко дека ќе пронајдат. Во Париз од друга страна сега фокусот е на ситуацијата со Килијан Мбапе кој има уште една година од договорот и најави дека нема да го продолжи, Реал Мадрид се обидува да го доведе уште ова лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Tухел ја тестира Барса: Во Баерн го сака еден од најважните играчи на Чави

Познатиот новинар Флоријан Плетенберг објави дека Томас Тухел разговарал со Роналд Араухо …