Дома Македонски спорт Мак ракомет Пенезиќ меѓу трите ѕвезди на колото

Пенезиќ меѓу трите ѕвезди на колото


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Левиот бек на ЖРК Вардар, Андреа Пенезиќ е една од трите ѕвезди на третото коло во Лигата на шампионките. Хрватката, по три кола, ја предводи листата на најдобри стрелци во Лигата на шампионките со 23 постигнати гола.

Андреа Пенезиќ, на натпреварот Астраханочка-Вардар 26-31, постигна 10 гола, најмногу за нема во тековната сезона и беше назаслужна за втората победа, во третиот меч во Лигата на шампионките, кои ја озвојуваа „црвено-црните“.

Покрај Пенезиќ, место меѓу трите ѕвезди на колото, во изборот на Европската ракометна федерација, изборија Едуарда Аморим-Талеска од Ѓер и Мелинда Сикора од Ференцварош.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Македонија ќе има 19 учесници на Летната Олимпијада за спортисти со атипичен развој

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ 19…