Дома Фудбал Педри аут до крајот на годината?

Педри аут до крајот на годината?

Играчот за врска на Барселона, Педри ќе биде надвор од терените до крајот на календарската година, пренесуваат шпанските медиуми.

Надежите на тренерскиот штаб беа 19-годишниот фудбалер да се врати порано, но рехабилитацијата ќе трае подолго од очекуваното, пренесува „АС“.

Педри одигра 73 меча минатата сезона, но од почетокот на сезоната тој има само 4 настапи за каталонскиот гигант.

Педри има проблеми со бутниот мускул, па Чави нема да може да смета на него до почетокот на 2022 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…