Дома Фудбал Останато Пандев: Очекував Милевски да си поднесе оставка, а Спалети е вистински избор за Италија

Пандев: Очекував Милевски да си поднесе оставка, а Спалети е вистински избор за Италија

Легендата на македонскиот фудбал, Горан Пандев имаше интервју за „Кориере дело Спорт“ пред дуелот помеѓу Македонија и Италија.

Падев уште еднаш го истакна незадоволството од македнскиот фудбал, а според него Спалети е вистински избор за Италија.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


„По поразот на Македонија од 7:0 против Англија, Милевски требаше да поднесе оставка. Федерацијата застана во негова одбрана, но не сме мирни. Селекцијата минува низ еден комплициран период. Не знам како би играле против Италија, очекував Милевски сам да се повлече тоа не се случи“, истакна Пандев.

„Спалети ми изгледа како вистинскиот човек за селектор. Го познавам многу добро, добар човек е. Направи Наполи да игра прекрасно. Среќен сум за Скудетото, за градот во кој имам многу пријатели и за Елмас“, додаде меѓу другото Падев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Артета доби суспензија!

Aрсенал вчера во драматичен натпревар го победи Лутон со 3:4 во Премиер лигата, но оваа по…