Дома Топ вести Падна договор: Хакими во вторник на прегледи во Милано

Падна договор: Хакими во вторник на прегледи во Милано

Италијанските медиуми пренесуваат дека Реал Мадрид и Интер ги договориле и последните детали од трансферот на Ашраф Хакими.

Десниот бек веќе има договор со „нероаѕурите“, а Интер и Реал Мадрид ги договарија последните детали од транасферот.

Хакими со Интер ќе потпише 5-годишен договор според кој ќе заработува 5,5 милиони евра по сезона. „Нероаѕурите“ на Реал ќе му платат 40 милиони евра плус 5 милиони во форма на бонуси.

Хакими оваа сезона игра на позајмица во Борусија Дортмунд и блеска во дресот на „милионерите“ каде на 40 меча на кои постигна 9 гола и запиша 10 асистенции.

22-годишниот Мароканец беше најголема трансфер желба на тренерот Антонио Конте, а според последните информации во вторник треба да пристигне во Милано на лекарски прегледи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Официјално: Судот донесе одлука, Сити ќе игра во Лигата на шампиони!

Арбитражниот спортски суд (КАС) во Лозана денес ја објави одлуката на жалбата на Манчестер…