Дома Трансфер зона Падна договор: Барселона договори лев бек!

Падна договор: Барселона договори лев бек!

Левиот бек на Бетис, Жуниор Фирпо се наоѓа на чекор од трансфер во Барселона, пренесуваат шпанските медиуми.

„Мундо Депортиво“ објави дека двата тима конечно постигнале договор и трансферот ќе се официјализира во следните денови.

22-годишниот Фирпо одигра одлична сезона во Бетис, а на „Камп Ноу“ ќе пристигне како алтернатива за Жорди Алба и ќе потпише договор на 5 години.

Барселона за неговиопт потпис ќе плати 25 милиони евра, а шпанскиот репрезентативец ќе потпише договор до 2024 година.

Тренерот Валверде инсистираше да биде доведен еден лев бек, а Фирпо беше негов прв избор.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Франс Фудбал: ПСЖ ја пронајде замената за Нејмар

Нејмар го носи дресот на ПСЖ и оваа сезона, иако цело лето се шпекулираше дека ќе го напуш…