Дома Трансфер зона Павард се предомисли, не сака да го напушти Баерн

Павард се предомисли, не сака да го напушти Баерн


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Дефанзивецот на Баерн Минхен, Бенџамин Павард се предомислил од првичната намера да го напушти клубот и е спремен да потпише нов договор.

Павард минатото лето настојуваше да ја промени средината бидејќи не беше задоволен со малата минутажа. Меѓутоа, остана во клубот и оваа сезона игра одлично, па ги промени плановите.

24-годишниот Французин има договор со Баерн до 2024 година, а интерес за него покажуваат Барселона, Манчестер Јунајтед и Интер.

Меѓутоа, Павард сега ја променил одлуката, сака да остане во Минхен и е спремен наскоро да потпише нов договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан ја сака младата француска ѕвезда

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Милан е силно заинтересиран …