Дома Фудбал Германија Очекувано: Тренерот на Шалке доби отказ

Очекувано: Тренерот на Шалке доби отказ

0

Тешкиот пораз од Манчестер Сити во Лигата на шампиони беше капката која ја прели чашата, па раководството на Шалке реши да му врачи отказ на тренерот Доменико Тедеско.

Германскиот клуб денес и официјално ја потврди разделбата со младиот тренер, само два дена после дебаклот на „Етихад“ и поразот од 7:0 против Манчестер Сити.

Покрај дебаклот во Лигата на шампиони, Шалке не може да се пофали и со добра сезона во Бундеслигата. Во моментов тимот е блиску до зоната за испаѓање, па Тедеско мораше да ја плати сметката за лошата сезона.

Германските медиуми тврдат дека Шалке на кормилото ќе го врати Хјуб Стивенс.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Спектакуларни фотографии од вечното дерби во финалето на српскиот куп (ФОТО)

Вчера се одигра финалето во српскиот куп помеѓу Црвена Звезда и Партизан, а на крајот тоа …