Дома Македонски спорт Мак фудбал Официјално: Јован Попзлатанов нов играч на Вардар!

Официјално: Јован Попзлатанов нов играч на Вардар!

Дарко Стојанов, Филип Петковски, Дарко Гроздановски, Ване Јованов, Иван Мицевски, Кристијан Костовски, Оливер Пеев, Никола Наумоски, Филип Илиќ и Трајче Стојковски, се играчите кои го напуштија Вардар, а клубот полека работи на создавање на тимот на за наредната сезона.

Нов играч на Вардар е Јован Попзлатанов кој пред неколку дена ја напушти Македонија Ѓорче Петров и се очекува да биде големо засилување за Вардар.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Јован Попзлатанов е второто засилување во овој преоден рок и повторно ќе го облече дресот на нашиот најтрофеен клуб. Офанзивниот крилен фудбалер доаѓа од екипата на Македонија ЃП и ќе биде големо засилување за нападот во наредната сезона“, соопштија од Вардар.

За Попзлатанов е ова е враќање во Вардар, а ќе видиме како ќе се снајде во својот втор мандат. Претходно Вардар се засили со крилниот играч, Симеон Христов.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Охрид го обвини судијата Идризи за кражба: Најголемиот срам во македонскиот фудбал! 🎥

Денешниот натпревар од Втората македонска лига помеѓу Пелистер и Охрид го одлучи еден натп…