Дома Македонски спорт Официјално: Ѓоко Зајков направи трансфер во Романија

Официјално: Ѓоко Зајков направи трансфер во Романија


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Maкедонскиот репрезентативец Ѓоко Зајков од денес и официјалн ое фудбалер на романската Универзитате Крајова.

Трансферот од Ворксла Полтава од Украина беше најавен уште пред една недела, а сега стигна и потврда. Зајков со овој тим потпиша договор на две ипол години и ќе му се приклучи на тимот на подготовките во Анталија.

Во Ворскла Зајков се задржа една година, меѓутоа поради агресијата на Русија првата половина од минатата година ја помина како позајмен фудбалер во Славија Софија.

Зајков зад себе има 22 настапи за А-селекцијата на Македонија, беше дел и од Еуро 2020, додека во кариерата настапуваше за Работнички, француски Рен, Шарлоа од Белгија и бугарскиот Левски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maсимилијано Алегри денес потврди дека Весто…